Logo Tasarım

Logo Tasarım

LOGO TASARIM HİZMETİ

Logo; bir şirketin ya da bireysel bir oluşumun imajını ve özelliklerini görsel olarak yansıtan bir çalışma çeşididir. Logo tasarım hizmeti, ticaretin ilk dönemlerinden bu yana; markanın, ürünün ve hizmetin gücünü diğer rakiplerinden ayırt etmek için kullanılmıştır. Ürünleri farklılaştırmak adına üzerine yapılan işaretlemeler, logo tarihinin temellerini atmıştır. Okuryazarlığın düşük olduğu dönemlerde oldukça faydalı olan bu yöntem, yıllar içinde dönüşüm geçirerek günümüzdeki modern evresine ulaşmıştır.

RENKLER VE TİPOGRAFİ

Farklı renklerden, çizgilerden, sembollerden ve yazı karakterlerinden oluşarak kurumsal kimliğin özelliklerini yansıtır.
Kurumsal kimlik; bir şirketin imajını, özelliklerini ve yapısını kurumsal kimlik temsil eden çalışmaların bütünüdür.
Kurumsal kimlikte en önemli aşama ise logo tasarımıdır. Logo; kurumsal kimliğin bir parçası olduğu için, kurum imajından izler ve etkiler taşımalıdır.
Temel amaç; hedef kitlenin ilgili marka ile özdeşleşmesini ve markanın zihinlerde yer etmesini sağlamaktır.
Logo tasarım hizmeti, bir şirketin hedef kitlesine ilettiği en direkt ve önemli mesajdır. Dolayısıyla logonun özellikleri ve profesyonel biçimde tasarlanması, markanın imajı açısından büyük önem taşır.
Logo tasarım hizmetinde yeni bir işe başlarken, bir ürün ya da hizmet sunmayı hedeflerken, bir şirket kurarken öncelikli ihtiyaç markayı görsel olarak ifade edebilmektir. Çünkü görsellik insan zihninde diğer etkenlere göre daha keskin izler bırakır. Bu anlamda logo tasarımı, şirketlerin hedef kitlelerine kimliklerini yansıtmalarında en önemli araçtır. Hedef kitlenin aklında kalmanın pek çok yolu olsa da, en belirgin ve alışılmış olanı görsel ifadelerdir. Logo tasarım hizmeti, dünya ticaret sektöründe vazgeçilemez ve yeri doldurulamaz bir işlem olarak görülmektedir. Logo tasarım hizmeti dediğimizde akla çeşitli semboller, yazı tipleri gelmekte ve bunları da çevremizde sık sık görmekteyiz. Gelişen tasarım teknolojileri sebebiyle kavramlar iç içe girmekte ve logo adı altında sunulan ikon setlerini görmekteyiz. Ancak logo; kreatif, estetik gibi çeşitli kriterler barındırmalı ve markanın kurum kimliğini yansıtmalıdır. Günümüz teknolojilerinin gelişmesi haliyle de logo tasarım hizmetlerinde çeşitliliği ve teknik imkanları sunmuştur
“Ne kadar iyi bir logonuz olursa o kadar iyi bir imajınız olur ve bundan da kurum kimliğiniz beslenir” argümanıyla yola çıkılarak hazırlanan bir logo tasarım hizmeti ise kuşkusuz ki şirketi en iyi şekilde temsil edecektir. Bunun içinde gelişmiş grafik tasarımları ve programları ile çalışmak ve müşteri- tüketici onayı ile logo tasarım hizmeti sürecini tamamlamak gerekiyor.

SİZE ÖZEL LOGO TASARLIYORUZ

İstediğiniz arka plan, geometrik şekil, renklerde size özel logolar tasarlıyoruz. Göz alıcı bir logoya sahip olmak için www.yazilimdanisman.com dan mutlaka bilgi alınız.

Logo Tasarım İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ