Google Ads Reklam Yönetimi

Google Ads Reklam Yönetimi

Google Ads Google arama motorunda yapılan aramalarda en uygun kategoriye göre sonuca ulaştıran Google reklam servisidir.
Google Ads, Google'ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Bing Ads gibi, Google Ads ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde ve en altında yer almaktadır. 2019'da Google AdWords'ün ismi Google Ads olarak değiştirilmiştir.

ÇALIŞMA PRENSİBİ

Reklam veren, yayınlamak istediği reklamı başlık, metin ve url girer. Kullanacağı reklam bütçesini belirler.. Reklam verenler reklamların gösterileceği ülke, bölge veya şehri seçebilir. Bunun dışında reklamların gösterileceği gün ve saat aralığını belirleyebileceği gibi ayrıca reklamların gösterileceği yaş, cinsiyet gibi demografik özellikleri de seçebilirler. Reklamlar Google arama sonuçlarında, anahtar kelimeler ile ilişkilendirilerek metin reklamı olarak gösterilir. Yazılım Danışman olarak uzmanlarımızla bütçenize en uygun şekilde verimli çalışmalar sunmaktayız.
Google, 2016 yılı Şubat ayında yaptığı güncelleme ile birlikte reklam alanlarını değiştirmiştir. Buna göre, arama sonuçlarında üst tarafta bulunan reklam veren sayısı 3'ten 4'e çıkarılmış, sağ sütunda yer alan reklamlar kaldırılarak sadece alışveriş reklamları yer almıştır. Arama sonuç sayfasının en alt kısmında ise 3 adet reklam alanı açılmış böylece toplamda anahtar kelime rekabetine bağlı olarak maksimum 7 adet reklam alanı belirlenmiştir.

ÜCRETLENDİRME MANTIĞI

Tıklama başına maliyet, dönüşüm başına maliyet gibi seçenekler ile reklam verilebilmektedir. Reklamın maliyeti  sayfanın  alaka puanına ve sektöre göre değişkenlik gösterir. Örneğin A, B, C ayakkabıları olsun. A Adidas, B Kinetix, C de az bilinen bir marka ayakkabı olsun. Reklama A ayakkabısı olarak teklif verecek olursak rekabet oranı ve reklam maliyeti oldukça yüksek olacaktır. B ayakkabısı ise orjinal sitesinden piyasanın altında fiyatlara satış yapabildiği için yine rekabet yüksek olacaktır. C ayakkabısında aramalarda rekabet daha az olduğundan C ayakkabısının reklam maliyetleri düşük olurken satışlarda verim yüksek olacaktır. Bunun yanında reklamla beraber siteyi ziyaret eden kullanıcılar satıcının A ve B ayakkabılarını da sattığını görerek alım yapacaktır. 


GOOGLE ADS HİZMETİ VERİYORUZ

Yazılımdanisman.com olarak Google Ads uzmanlarımız eşliğinde Ads hizmeti veriyoruz. Yapılan reklamların karşılığında alınan dönüşü ve site trafiğini de içeren bir raporlama sunuyoruz. Sizin de verdiğiniz bir hizmet ya da sattığınız bir ürün varsa Google Ads hizmetine başvurmanız size çok yarar sağlayacaktır. Örneğin bir temizlik şirketiniz var ve müşteri bulmakta zorlanıyorsunuz. Bugün klasik yöntemle müşteri bulmak oldukça zorlanırken insanlar internet üzerinden aramalarını arttırmış durumda. Google Ads sayesinde bulunduğunuz konumda en düşük reklam ücretleri insanlar size rahatça ulaşabilecek. Yaptığınız işten kazandığınız kârın temsili bir rakamını reklama ayırmak size yük olmayacak ve işinizi büyütmek sizlere keyif verecektir. Siz de Google Ads hizmeti almak için bizimle iletişime geçin.

Google Ads Reklam Yönetimi İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ